تیونینگ خودرو

حمید محمدی: تیونینگ موتور برای تقویت موتور و برای افزایش قدرت و سرعت خودرو انجام می شود. یکی از مراحل اسپرت کردن خودرو تیونینگ کردن است که با توجه به هزینه انجام شده تغییرات روی موتور انجام می شود.راهکار های فراوانی برای تیونینگ کردن وجود دارد که به موارد زیر می توان اشاره کرد:

۱-تقویت سیستم مکش:یکی از راهای افزایش قدرت موتور بهبود قدرت مکش موتور است به هر میزان که قدرت مکش افزایش یابد به همان میزان توان تولیدی در سیلندرهای موتور هم افزایش می یابد.برای دست یابی به این عمل از توربوشارژر یا سوپرشارژرها استفاده می شود.

۲-تقویت سیستم سوخت رسانی موتور: یکی از اصلی ترین سیستم ها که در قدرت موتور تاثیر بسزایی دارد سیستم سوخت رسانی موتور است به هر میزان که حجم ورودی سوخت بیشتر شود قدرت بیشتر تولید می شود استفاده از سیستم های سوخت رسانی انژکتوری و افزایش فشار پاشش سوخت می تواند باعث افزایش قدرت تولید شده در موتور شود از سوی بهبود عملکرد موتور و افزایش قدرت را در پی دارد.

۳-تغییر سر سیلندر:با افزایش تعداد سوپاپ ها عملکرد موتور از نظر تخلیه و تنفس سیلندرها بهبود می یابد.این عمل سبب افزایش هوای بیشتر و خروج بهتر دود می شودکه قدرت موتور افزایش می یابد.از سوی اگر میل سوپاپ را تغییر داد این عمل سبب می شود زمان باز بودن سوپاپ بهبود پیدا کند وسبب عملکرد بهترموتور وافزایش راندمان آن شود.البته مواردی که ذکر شده است به طور خلاصه و اشاره به چند نکته اصلی است و نمی توان این مبحث را در یک ستون شرح داد.

مطلب پیشنهادی

    تعرفه واردات تایر سواری کاهش یافت اما مشکل کمبود لاستیک های رینگ ۱۳ و ۱۴ باقی ماند

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از خبرخودرو، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر …

دیدگاهی ثبت نشده است

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.