ورود جدی اداره کل راهداری استان یزد به طرح صدور بارنامه در مراکز معادن

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز: مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد گفت: این اداره کل به منظور صدور بارنامه در شهرک های صنعتی و معادن استان، طرح هایی را در قالب سامانه های الکترونیکی در دست اجرا دارد که در کاهش حمل بارهای دارای اضافه تناژ و همچنین تحقق ۹ درصد درآمد ناشی از عوارض بارنامه ها، بسیار مؤثر است.

محمد رستگاری در پنجاه و هشتمین جلسه کمیته راهبری حمل ونقل جاده ای کشور که به میزبانی استان یزد برگزار شد، ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان، اظهار کرد: در استان یزد، با استفاده از طراحی یک سامانه الکترونیکی برنامه ساماندهی حمل ونقل در شهرک ها در دستور کار این اداره کل قرار دارد که با همراهی و همکاری متولیان این حوزه از جمله شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صمت، محقق خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد، افزود: یکی از مشکلات جدی ما در حوزه حمل ونقل مربوط به معادن است که با حمل بار بدون بارنامه و اضافه تناژ نه تنها به زیرساخت های راه به عنوان سرمایه های ملی آسیب رسانده بلکه ۹ درصد درآمد عوارض دولتی را تحت الشعاع قرار می دهد.

رستگاری خاطرنشان کرد: ساماندهی حمل ونقل معادن در شورای معادن استان مطرح و استاندار یزد نیز به آن ورود کرده است. لذا امید داریم در آینده ای نزدیک تحت یک ساختار الکترونیکی بتوانیم به موضوع حمل ونقل در این زمینه سامان دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت کنترل ناوگان باری، تصریح کرد: کنترل های فیزیکی دارای محدودیت هایی بوده و جامعیت ندارد، لذا ضروری است مدل های الکترونیکی طراحی و اجرا شود.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد، ابراز کرد: این اداره کل در مراحل ابتدایی توانسته است تعداد معادن استان، میزان استخراج معادن، فضای خالی و مغایرت بین بارنامه و بار واقعی و … را شناسایی کرده که نتایج اجرای این طرح طی ماه های آینده به صورت جدی تر نمایان خواهد شد.

وی همچنین به افزایش ۲۲ درصدی رشد صدور بارنامه در ماه های اخیر در استان یزد اشاره کرد و گفت: انتظار ما از حوزه حمل ونقل کالا و شرکت ها این است که به معنای واقعی توانمند شوند و حداکثر کارایی خود را جهت بهبود وضعیت حمل ونقل استان و کشور به کار گیرند.

مطلب پیشنهادی

فراخوان استخدام: سازمان راهداری به دنبال ۱۰ هزار راننده

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز،سازمان راهداری و حمل و …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.