نکته های برای خرید ماشین های سنگین

پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از فرهان دیزل:امروزه بسیاری از افراد به خصوص راننده ها به دنبال کنکاش قیمت ماشین سنگین هستند. چرا که دوست دارند تا با قیمت مناسبی بهترین ماشین سنگین را تهیه و خریداری کنند. توجه نمایید که وضعیت اقتصادی کشورمان در سال های اخیر بسیار آشفته می باشد. همین موضوع نیز تاثیر مستقیمی را در قیمت ماشین های سنگین دارد. قیمت مربوط به خودروهای یاد شده جزو مهمترین فاکتورهای خرید به شمار می آید. به طوری که راننده ها یا شرکت های حمل و نقل، در گام اول قیمت ماشین های سنگین را بررسی می کنند. قیمت ماشین های مذکور مدام در حال تغییر می باشد. به همین دلیل قبل از خرید مدنظرتان حتما استعلام بروزی از قیمت خودروهای سنگین داشته باشید.

پیش بینی قیمت ماشین های سنگین
همانطور که اشاره شد قیمت خودروها جزو مهمترین دغدغه های بسیاری از راننده ها می باشد. با شروع سال جدید بازار خرید و فروش خودروهای سنگین نیز گرم شده است. سال قبل بنا بر این بود که قیمت خودروهای سنگین افزایش کمتری را داشته باشد. اما در روزهای اخیر شاهد افزایش قابل توجه قیمت خودروهای سنگین هستیم.  با افزایش قیمت کامیونت های سنگین، تعرفه های حمل و نقل نیز بیشتر می شوند.

همچنین پیش بینی قیمت ماشین سنگین کار بسیار پیچیده ای می باشد. به همین دلیل نمی توان اظهارات دقیقی را در خصوص قیمت ماشین های سنگین ارائه داد. همچنین خریداران علاقه مند می توانند قبل از خرید خودرو مدنظرشان، تحقیق نمایند. هیچ گاه بدون تحقیق و چشم بسته کالایی را تهیه و خریداری نکنید.

امروزه برخی از دلالان و سودجویان به دنبال آشفته نمودن بازار خرید خودروهای سنگین هستند. برای این منظور نیز قیمت خودروهای در اختیار خود را افزایش داده اند. به همین دلیل آگاهانه رفتار کنید تا در دام چنین افرادی اسیر نشوید. دولت نیز برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت خودروهای سنگین دست به کار شده است.

آیتم های موثر در قیمت روز ماشین سنگین
مولفه های زیادی در قیمت خودرو دخیل هستند. شما می توانید جهت پیش بینی قیمت مربوط به خودروهای سنگین، این آیتم ها را بررسی کنید. مهمترین و اصلی ترین آیتم ها و مولفه های دخیل در قیمت خودروهای سنگین عبارتند از:

میزان واردات خودروهای دست دوم: توجه داشته باشید که قیمت ماشین رابطه ی مستقیمی را با میزان خودروهای وارداتی دارند. به عبارتی در سال های اخیر شاهد کاهش میزان خودروهای دست دوم هستیم. بدون شک این موضوع می تواند تاثیر چشمگیری را در قیمت خودروهای سنگین داشته باشد.

برند و مدل مربوط به خودروهای سنگین: از مهمترین آیتم های موثر در قیمت می توان به مدل و برند خودروهای سنگین اشاره نمود. برخی از برندهای مربوط به خودروهای یاد شده از محبوبیت بالایی برخوردارند. این امر نیز در قیمت نهایی خودروهای سنگین موثر خواهد بود.

میزان تقاضا در بازار: فراموش نکنید که میزان تقاضا همیشه با قیمت کالا ها رابطه ی مستقیمی را دارد. امروزه نیز درخواست های مربوط به خرید خودروهای سنگین بسیار افزایش یافته است. بنابراین بعید نیست که قیمت خودروهای یاد شده نیز افزایش قابل توجهی را تجربه نمایند. با این حال توصیه می شود که بعد از بررسی های دقیق خودرو سنگین مدنظر خود را تهیه و خریداری کنید.

تاثیر واردات ماشین های دست دوم بر قیمت ها
قیمت خودروها تحت تاثیر میزان واردات خودروهای دست دوم می باشد. پیش بینی دولت بر این است که با واردات خودروهای دست دوم می توان قیمت ماشین های سنگین را کنترل نمود. همچنین بسیاری از کارشناسان نیز بر این باورند که واردات خودروهای دست دوم بایستی صورت بگیرد. چرا که در این صورت می توان قیمت خودروهای سنگین تا ۴۰ درصد نیز کاهش داد. بدون شک این موضوع یک ادعای بزرگی است. با این حال قیمت ها در حال نوسان بوده و با دقت بیشتری خرید مدنظرتان را انجام دهید.

مطلب پیشنهادی

فراخوان استخدام: سازمان راهداری به دنبال ۱۰ هزار راننده

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز،سازمان راهداری و حمل و …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.