قانون جدید دولت برای ترخیص کامیون ها از گمرکات کشور

نیم کلاچ: به گزارش پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از دیزلیران: طبق گزارشات رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت اعلام کرده است: بار حمل و نقل کالا در کشور به روی دوش چهارهزار کامیون با متوسط عمر ۱۹ سال است. پنجاه درصد از ناوگان حمل و نقل چیزی حدود ۲۰۰ هزار کامیون بالای مرز سن فرسودگی هستند.

طبق ماده ۳۰ احکام دائمی توسعه کشور به ازای اسقاط کامیون های فرسوده میبایست کامیون های با سه سال کار کرد وارد کشور شوند. بر اساس همین قانون در سال ۱۳۹۹ هفت هزار کامیون و کشنده وارد کشور شدند. با وجود اینکه این کامیون ها دارای ثبت سفارش معتبر بودند اما بخش عمده ای از آن ها ۱۲ تا ۱۹ ماه در انبار گمرکات خاک می خوردند تا فکری نهایی برای ترخیص آن ها انجام شود.

ترخیص کامیون کشنده ها از گمرکات کشور
۲۰ماه بعد در ۶ مهر ماه دادستان کل کشور در بازدید از انبار گمرکات کشور از تعیین تکلیف بیش از چهار هزار کامیون و کشنده که بیش از یک تا سه سال گذشته بلاتکلیف بودند با دستور قضایی خبر داد.

چند روز قبل معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در گفتگویی اعلام کرده است که ترخیص این کامیون ها در گرو ثبت سفارش وزارت صمت است.

طبق قانون ۲۴ امور گمرکی مدت زمان مجاز نگهداری کالا در انبار گمرک از تاریخ تحویل کالا سه ماه است. همچنین آقای علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت مانعی برای ترخیص وجود ندارد و تمام کامیون های که از گذشته تا کنون در گمرک بودند ترخیص خواهند شد.

مطلب پیشنهادی

اعلام فرآیند جدید صدور بارنامه بارهای ذوب آهن و انباری

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز:صدور بارنامه برای بارهای ذوب …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.