تشدید برخورد با متخلفان اضافه تناژ بارگیری در حمل و نقل جاده ای

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز: تمام بارهای عبوری در سطح راه های کشور باید از نظر وزن و ابعاد بر اساس مقررات حمل و نقل بار باشند و ناوگان دارای بارهایی با حجم و وزن آن خارج از استانداردهای لازم، ملزم به دریافت پروانه عبور از ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هستند.

طی هفت ماهه اول سال جاری، در ۶ مرکز صدور پروانه تردد بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ پروانه عبور بارهای ترافیکی در جاده های استان صادر شد.

ایرج دست نشان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: تمام بارهای عبوری در سطح راه های کشور باید از نظر وزن و ابعاد بر اساس مقررات حمل و نقل بار باشند و ناوگان دارای بارهایی با حجم و وزن آن خارج از استانداردهای لازم، ملزم به دریافت پروانه عبور از ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هستند.

دست نشان خاطر نشان کرد: اداره ایمنی و ترافیک در استان متولی صدور پروانه عبور بوده و تعیین ساعت تردد، سرعت و مسیرهای عبور مجاز از جمله مواردی را شامی می شود که در پروانه عبور بارهای ترافیکی قید شده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح تشدید برخورد با متخلفان اضافه تناژ بارگیری اذعان کرد: در سال جاری بیش از ٣ هزار و ۵٠٠ تن اضافه تناژ در استان شناسایی و کشف شده است.

این مقام مسئول با توجه به طرح شناسایی برخورد با متخلفان اضافه تناژ اعلام کرد: طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی تصریح کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، برخورد با متخلفین اضافه تناژ به منظور حفاظت از راه به عنوان سرمایه ملی با شدت بیشتری در حال انجام است.

مطلب پیشنهادی

کلاه گشاد بازسازی ناوگان با تسهیلات تبصره ۱۸ بر سر مالکان اتوبوس و مینی بوس

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز، رانندگان و مالکان اتوبوس های …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.