به زودی راننده‌ ها می‌ توانند خودشان بارنامه صادر کنند

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز:حاجی جعفری، معاون مرکز بهبود فضای کسب و کار از صدور بارنامه توسط راننده با مصوبه هیئت مقررات زدایی تا دو هفته آینده خبر داد.

 محمد رضا حاجی جعفری، معاون مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: با حذف شرکت های خود اتکایی با مصوبه هیئت مقررات زدایی و با همکاری سازمان راهداری مقرر شد طی دو هفته آینده ضابطه و بخشنامه مربوط به صدور بارنامه توسط راننده ابلاغ شود.

حاجی جعفری گفت: در راستای تسهیل شرایط برای صدور بارنامه برخط و با اجرایی شدن مصوبه هیئت مقررات زدایی هر راننده می تواند بارنامه صادر کند.

معاون مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: هر راننده با ثبت یک شرکت در اداره ثبت شرکت ها و سپردن ۵ میلیارد تومان وثیقه یا معرفی ماشین خود به عنوان وثیقه می تواند بارنامه صادر کند و این اتفاق بزرگی برای تمهید صدور بارنامه توسط راننده است.

پیش از این صدور بارنامه توسط شرکت های بزرگ مقیاس هوشمند و خود اتکایی و باربری ها انجام می شدکه در راستای تسهیل صدور مجوزها هیئت مقررات زدایی سازمان راهداری را مکلف کرده بود تا شرایط ارایه مجوز شرکت های بزرگ مقیاس را حذف کند. اما سازمان راهداری تعداد ناوگان ملکی مورد نیاز برای تاسیس انواع شرکت های حمل و نقل را تا ۵۰ درصد کاهش داد، ولی شروط برای دریافت این مجوز را حذف نکرد.

بنابر آمار از حدود ۴۷۰۰ شرکت حمل و نقل فعال فقط ۳۰ شرکت بزرگ مقیاس هوشمند تاکنون موفق به اخذ مجوز فعالیت شده اند.

مطلب پیشنهادی

فراخوان استخدام: سازمان راهداری به دنبال ۱۰ هزار راننده

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز،سازمان راهداری و حمل و …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.