بررسی چگونگی برخورد با تخلفات حوزه حمل‌ ونقل با استفاده از سامانه‌ های هوشمند

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی:جلسه هم اندیشی پیرامون چگونگی کشف و برخورد با تخلفات حوزه حمل ونقل با استفاده از سامانه های هوشمند، با محوریت معاونت حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد برگزار شد.

با توجه به صورت جلسه ابلاغی سازمان راهداری به معاونت حمل ونقل این اداره کل، تشکیل مستمر جلسات در اجرای تبصره سه ماده ۱۴ قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی با رویکرد کاهش تصادفات، کشف و برخورد با تخلفات حوزه حمل ونقل که می تواند موجب بروز تصادفات شود، در دستور کار قرار گرفته است.

محمدرضا صدوقیان دراین باره اظهار کرد: فلوچارت نهایی کشف و برخورد با تخلفات بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه توزین در حال حرکت (wim)، چگونگی ثبت اطلاعات تصادفات در سامانه سوانح و تصادفات و نحوه تدقیق و نهایی نمودن اطلاعاتی که ثبت اولیه شده اند، در جلسه ای که به منظور نحوه کشف و برخورد با تخلفات حوزه حمل ونقل با استفاده از سامانه های هوشمند برگزار شده بود، مطرح شد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان یزد، افزود: دستگاه توزین در حال حرکت (wim)، یکی از سیستم های هوشمند برای توزین ناوگان در حال حرکت است که دو دستگاه آن در جاده های استان یزد نصب گردیده است.

صدوقیان یکی از علل استفاده از دستگاه توزین در حال حرکت را جلوگیری از خطرات جاده ای عنوان و اذعان کرد: وسایل نقلیه سنگین که دارای وزن بالا و غیرمجاز هستند، می توانند موجب بروز یا تشدید حادثه شوند.

وی ادامه داد: در همین راستا و با رویکرد کاهش خطرات ناشی از حوادث جاده ای و همچنین کاهش خسارت به زیرساخت های جاده ای به عنوان سرمایه های ملی که به دلیل عبور بارهای غیرمجاز روی می دهد، با استفاده از دستگاه توزین در حال حرکت می توان ناوگان دارای بار اضافی را تشخیص داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بهره گیری از دستگاه wim منجر به تسریع مراحل اعمال قانون و افزایش ضریب ایمنی عبور وسایل نقلیه سنگین می شود.

مطلب پیشنهادی

فراخوان استخدام: سازمان راهداری به دنبال ۱۰ هزار راننده

نیم کلاچ: پایگاه خبری نیم کلاچ به نقل از تین نیوز،سازمان راهداری و حمل و …

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به مطلب فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.